Księga ciąży z Serii Sears - Biblioteka Rodzica to kompleksowy przewodnik, uwzględniający specyfikę emocjonalnych i fizycznych zmian mających miejsce podczas okresu ciąży i połogu.  Książka przeprowadza rodziców przez wszystkie etapy ciąży, wyczerpująco i zgodnie z najnowszą wiedzą naukową wyjaśniając, jak dostarczyć matce i dziecku optymalne warunki do rozwoju płodu i szczęśliwych narodzin. Przewodnią intencją poradnika jest dać dziecku najlepszy możliwy start, czyli (jak piszą sami autorzy): ?pamiętać o tym, jaka to niezwykła szansa i przywilej: móc od samego początku przygotować swoje ciało i umysł do podróży zwanej macierzyństwem?. Polecamy!

William Sears (lekarz) oraz Martha Sears (pielęgniarka i doradca laktacyjny) wspólnie z Lindą Holt (ginekolog-położnik) i BJ Snell (położna) przygotowali wszechstronną publikację, doskonałą nie tylko dla debiutujących rodziców. Na ponad czterystu dwudziestu stronach autorzy opisują typowe zmiany, związane z planowaniem, przebiegiem i rozwiązaniem ciąży miesiąc po miesiącu. Co więcej - poruszają także szereg ciekawych zagadnień związanych z najnowszymi badaniami naukowymi z zakresu położnictwa, dzielą się swoim doświadczeniem rodzicielskim (małżeństwo Sears wychowało ośmioro, a Linda Holt jest mamą trójki dzieci) oraz ukazują wielość korzyści, wynikających z okresu oczekiwania na narodziny dziecka. Aby jak najlepiej wykorzystać ten czas proponują wdrożenie Planu Zdrowej Ciąż, którego wypełnianie jest maksymalizacją szans dziecka nie tylko na zdrowe powitanie świata, ale bezcenną polisą na jego całe przyszłe życie.

W książce znajdziemy spektrum zagadnień związanych z dietą i właściwym odżywianiem, pozytywnym wpływem aktywności fizycznej, sposobami obniżania stresu i zapewnienia spokojnego snu, a także całościowe omówienie specyfiki poszczególnych tygodni ciążowych. Holistyczne spojrzenie autorów na proces dojrzewania płodu harmonijnie łączy specyfikę zmian fizycznych z burzą hormonalną i emocjami, często niezrozumiałymi a nawet niepokojącymi. Ostatni rozdział poświęcono ciążom bardziej wymagającym i komplikacjom natury medycznej.

Seria Sears. Biblioteka Rodzica dzięki swojej kolejnej publikacji stała się marką nie wymagającą rekomendacji. Kupcie dla siebie lub na prezent, na pewno się nie rozczarujecie: książki małżeństwa Sears to gwarancja stuprocentowego oddania dla misji bliskości, ciepła i zrozumienia.  Książki z serii SEARS. BIBLIOTEKA RODZICA to mądre wsparcie w Twoim rodzicielstwie.
Dowiedz się więcej na: www.mamania.pl

Dołącz do Wydawnictwa Mamania na facebooku: www.facebookcom/wydawnictwo.mamania


Dziękujemy Wydawnictwu Mamania za nadesłaną książkę!


 

Dołącz na Facebooku

Początek strony